מנכ
איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה

האמור לעיל מוגש כשירות לציבור והיא מיועד לשימוש אישי ולהעשרה כללית בלבד ואין לעשות בו שימוש מסחרי או אחר כלשהו. אין לראות במידע האמור לעיל או בכל חלק ממנו משום עצה, הדרכה, ייעוץ, חוות- דעת או המלצה לנהוג בדרך זו או אחרת, לרבות בכל הקשור לקבלת החלטות בתחום ההשקעות או משום מצג או התחייבות של הבורסה ו/או החברות בקבוצת הבורסה (ביחד להלן- "הבורסה") והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתבסס על צרכיו ונתוניו של כל אדם. הבורסה, עובדיה וכל מי שפועל בשמה או מטעמה אינה מתחייבת לשלמות של המידע לעדכניותו או להתאמתו לצורך מסוים זה או אחרת והיא אינה אחראית לכל ליקוי, טעות, שגיאה, השמטה או אי דיוק שנפלו במידע מכל סיבה שהיא. המסקנות והדעות המובאות לעיל נכתבו על ידי עובדי ומנהלי הבורסה הן בבחינת הבעת דעה בלבד והן אינן מחייבות את הבורסה. הבורסה רשאית, על פי שיקול דעתה, לשלב בבלוג דבר פרסומת ותוכן שיווקי. כל הזכויות שמורות לבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
בעקבות המשבר העולמי של וירוס הקורונה, מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב, מגיב לירידות בבורסה בתל אביב

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה

9 במרץ 2020

 בעקבות המשבר העולמי של וירוס הקורונה, גם הבורסה בת"א מגיבה בדומה לבורסות בעולם בירידות.

הבוקר, הבורסה הפעילה שתי הארכות מסחר למשך כ-3 דקות במסחר הפתיחה, לאור ירידה של למעלה מ-2.5% במדד ת"א-35.  לאחר מכן ולאור ירידה של 5% במדד ת"א-35, הופעל 'מנתק זרם' והמסחר הופסק למשך 30 דקות, זאת על מנת לאפשר לציבור המשקיעים את הזמן לקבל החלטות מושכלות.

 הבורסה הישראלית ערוכה טכנולוגית ותפעולית למצבים מסוג זה ופועלת על פי הכללים הנהוגים בתקופות של ירידות או עליות קיצוניות, וכך גם פעלנו היום.

לאורך ההיסטוריה, הבורסה מגיבה למשברים כלכליים בטווח הקצר, בדומה לשווקים בעולם, אשר מבטא את חוסר הוודאות, אולם לטווח הארוך, הבורסה מגלה יציבות ומתקנת את עצמה.

הכלכלה ושוק ההון הישראלי חזקים ואנו מאמינים כי מדינת ישראל וקברניטיה יפעלו באחריות ובמנהיגות על מנת לסייע למשק לצלוח את המשבר

 

צילום איתי בן זאב: קובי קנטור ז"ל

מה דעתך?

מעניין
לא מעניין
סופר מעניין